Ανοιχτή πρόσκληση σε κάθε δημότη της Ηλιούπολης που θέλει να συμβάλει στην κατάρτιση του Σχεδίου Αστικής προσβασιμότητας (ΣΑΠ), επισημαίνοντας προβλήματα και προτείνοντας λύσεις, απευθύνει η δημοτική Αρχή.
Το ΣΑΠ είναι ένα τοπικό σχέδιο, που καταγράφει όλα τα προβλήματα προσβασιμότητας που παρατηρούνται στην πόλη και κυρίως στους δημόσιους χώρους καθώς και προτάσεις για την επίλυσή τους για την διευκόλυνση των ατόμων με προβλήματα στη μετακίνηση.
Η συγκεκριμένη μελέτη θα ολοκληρωθεί με πόρους του Πράσινου Ταμείου και αποτελεί ένα σημαντικό εργαλείο βελτίωσης της προσβασιμότητας στην πόλη, με τη συμμετοχή όλων των εμπλεκόμενων μερών να κρίνεται απαραίτητη.
Διαβάστε επίσης: Έκθεση Ζωγραφικής της Δ. Βρουβάκη από 11/6 στο Εκθεσιακό Κέντρο του Δήμου
Ειδήσεις από την Ηλιούπολη στο amarysianotia.gr
Κάντε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολουθήστε μας στο Twitter