Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΒΒΒ: Ένα χρυσό και τρία χάλκινα για την ομάδα Laser του ΝΟΒ

Ένα χρυσό μετάλλιο, τρία χάλκινα και τέσσερις αθλητές στην πρώτη δεκάδα, κατέκτησε η ομάδα Laser του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών Κατηγοριών.

Αναλυτικότερα, στον Ναυτικό Όμιλο Βούλας όπου διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών Κατηγοριών μεταξύ 9 και 14 Νοεμβρίου, πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Δημήτρης Παπαδημητρίου με επιβλητική εμφάνιση.

Ο Γιάννης Παπάζης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο U19, ενώ ο Λουκιανός Ζαμμίτ τερμάτισε στην 8η θέση.

Στις γυναίκες, η 16χρονη Εβελίνα Καραγεώργου κατέκτησε δύο χάλκινα U21 και U19, ενώ η 15χρονη Ηρώ Κουραβέλου τερμάτισε 5η στην κατηγορία U19.