Πλησιάζει ο καιρός που οι κάτοικοι του Ελληνικού θα απολαμβάνουν το πάλαι ποτέ χρέπι ως ένα υπερσύγχρονο δημοτικό κτίριο, καθώς ολοκληρώνονται οι εργασίες ανακατασκευής του Μαρινείου.
![](https://amarysianotia.gr/wp-content/uploads/2024/04/marineio-elliniko-prin-300x190.jpg)
Μετά από μεγάλο αγώνα και προσπάθεια της Δημοτικής Αρχής Ελληνικού Αργυρούπολης, λόγω άπειρων προβλημάτων, το Δημοτικό Αναψυκτήριο Μαρίνειο είναι πλέον γεγονός.
![](https://amarysianotia.gr/wp-content/uploads/2024/04/marineio-elliniko-meta-300x190.jpg)
«Στην πρώτη φωτογραφία βλέπετε πως παραλάβαμε το Δημοτικό Κτίριο Μαρίνειο στο κάτω Ελληνικό: Ερείπιο και με εντολή τότε από την πολεοδομία να το σφραγίσουμε ως επικίνδυνο να καταρρεύσει. Στις υπόλοιπες φωτογραφίες βλέπετε πως το παραδίδουμε πίσω στην τοπική κοινωνία αφού ολοκληρώθηκε η Ανακατασκευή του, ως ένα πραγματικό στολίδι!», δηλώνει ο δήμαρχος Ελληνικού Αργυρούπολης, Γιάννης Κωνσταντάτος, τονίζοντας ότι είναι ίσως το ωραιότερο Δημοτικό Αναψυκτήριο της Νότιας Αθήνας.
Διαβάστε επίσης: Σε εξέλιξη το αντιπλημμυρικό έργο στην Αγία Παρασκευή
Ειδήσεις από τον Δήμο Ελληνικού Αργυρούπολης στο amarysianotia.gr
Κάντε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολουθήστε μας στο Twitter